Úvodní stránka » Nové přírůstky

Zde naleznete ukázky části již zpracovaných a digitalizovaných sbírek od našich dárců či zapůjčovatelů. Soubory ještě nejsou úplné a my je budeme postupně doplňovat a upravovat, aby bylo zřejmé, co jsme již od Vás, našich přispěvatelů, obdrželi. Tak bude současně i jasné, co nám chybí. Budeme rádi, když nám zašlete Vaše typy a postřehy k vytvoření sbírkového fondu na téma tramping. Naše adresa viz kontakt. Galerie jednotlivých příspěvků zobrazíte kliknutím na konkrétní obrázek přispěvatele, popř. na číslo pod obrázkem.


 Výstavní místnost kamaráda Wrecka

Pozůstalost kamaráda Jana Kolína  (23.2.1941 - 2.11.2011)

- Wrecka z Údolí oddechu. Později trampoval v okolí Plzně,

 V roce 1981 emigroval do Německa.


Výstavní místnost kamarádky Zuzany Matákové


 

Výstavní místnost kamaráda Indiána - Kapucína

 


 Výstavní místnost kamaráda Zdeňka

Výstavní místnost kamaráda Lavora

 

Výstavní místnost kamaráda Číny

 

Výstavní místnost kamaráda Toma z Austrálie

 

Výstavní místnost kamaráda Pekelníka Přírůstky z bratislavských osad a západního Slovenska obecně. Zapůjčeno a darováno 23.10.2009. Vlajka T.O. Netopier se nachází nyní v expozici Křižovatky na Vítkově.

 

Výstavní místnost kamaráda Pedra Přírůstky z Brněnska (Kuřim). Zapůjčeno 23.9.2009. Domovenka T.O. Kondor se nachází nyní v expozici Křižovatky na Vítkově.

 

Výstavní místnost kamaráda Paddyho Přírůstky z pražských osad. Jeden z prvních souborů darovaných muzeu. Datum zápisu 4.9.2009. Část rozsáhlé sbírky, především placek a cancátek, se nachází nyní v expozici Křižovatky na Vítkově.

 

Výstavní místnost kamarádky Hanky Přírůstky z jižních Čech. Věříme, že jde zatím o „první vlaštovku“, za níž přiletí celé hejno ptáčků. Zařazeno do fondu 9.11.2009.

 


 Výstavní místnost kamaráda Mexičana Přírůstky z Ostravska a Beskyd. Z darů předávaných postupně od roku 2008. Zařazeno do fondu 8.9.2009 a 10.2.2010. Cancák ze 70. let 20. století je součástí expozice Křižovatky na Vítkově. Sbírka je mnohem rozsáhlejší, na digitalizaci se stále pracuje.

Výstavní místnost kamaráda Freda ze sdružení Kamarádi festivalu trampských písní v Horním Jelení (K.F.T.P.) Přírůstky se týkají historie festivalu. Částečně jde o materiály stažené z internetu, část jsou autentické upomínkové předměty. Doručeno poštou 5.1.2010. Galerie je ve výstavbě!

 

Výstavní místnost kamaráda Jury Cancáka Přírůstky jsou jedinečné především tím, že pocházejí přímo „z šatníku“ dárce. Mají tedy svou ucelenou historii, známe u nich dobu pořízení, vlastní výrobky mají autora. Všechny předměty jsou cenné především jako soubor. „klasického oděvu brněnského trampa z 60. a 70.let 20.století“. Dlouhodobá zápůjčka od 15.10.2009. Celý soubor se nachází v expozici Křižovatky na Vítkově. Galerie je ve výstavbě! Jura Cancák

 

Výstavní místnost kamaráda Bédi Šedivky Kamarád nám původně zapůjčil do expozice na Vítkově nádherný mobilní totem, který stál na mnoha pódiích, z nichž zaznívaly trampské písničky. Jinak hlídá Šedivkovu trampské chatu na Plzeňsku. Totem se o 10 cm nevešel do vitríny na Vítkově. Je tam tedy jen osadní vlajka. Zapůjčeno 25.9.2009. Galerie je ve výstavbě!